Legnicka Caritas pomaga potrzebującym

Tak! Pomagam to hasło ogólnopolskiej zbiórki żywności, jaką przeprowadzi Caritas przed świętami wielkanocnymi. Legnicka Caritas włącza się do tej akcji po raz szósty, zachęcając wszystkie parafialne zespoły Caritas istniejące w diecezji do zaangażowania się w to dzieło.

plakat

Zbiórka zaplanowana jest na 28 i 29 marca br. W marketach i sieciach handlowych, które wyraziły zgodę na przeprowadzenie takiej zbiórki do specjalnie oznakowanych koszy będą zbierane produkty o długim terminie ważności, min.  makaron, cukier, herbata, olej, mąka, konserwy, dżemy, słodycze.

Na łamach prasy katolickiej, Radia Plus Legnica oraz poprzez plakaty i księży proboszczów skierowana została zachęta do przeprowadzenia takiej zbiórki oraz do udziału w tym dziele. 

Jak powiedział ks. Tomasz Biszko z legnickiej Caritas: Żywność zebrana podczas akcji posłuży do przygotowania paczek przed świętami Wielkanocnymi. Caritas zapewnia wszelkie potrzebne pozwolenia dla tych zespołów, które przyłączą się do tej akcji.

Warto wspomnieć, że w grudniu ubiegłego roku podobną zbiórkę przeprowadzono w 46 sklepach na terenie diecezji legnickiej. Żywność zbierana była przez ponad 200 wolontariuszy z 20 parafii. Dzięki życzliwości mieszkańców diecezji udało się zebrać ponad 8 ton produktów, które w postaci paczek trafiły do najbardziej potrzebujących.  

ks. ww

diecezja legnicka

Typ wiadomości: Relacja/Publikacja

Miejsce: Legnica

Więcej Informacji: ks. Waldemar Wesołowski
E-mail: rzecznik@diecezja.legnica.pl


Informacje dodał:
ks. Waldemar Wesołowski
dodaj_wydarzenie
  • Logowanie
  • Jak zredagować dobry tekst
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
           
         

Znajdz nas na Facebooku


 C Fundacja OPOKA 2012